Online kalkulačky

vypočítať vypočítať

Kurzy mien

CZK Vlajka meny EUR 25,59
GBP Vlajka meny GBP 0,89
PLN Vlajka meny PLN 4,23
USD Vlajka meny USD 1,18
HUF Vlajka meny HUF 311,58
JPY Vlajka meny JPY 132,82
CHF Vlajka meny CHF 1,17
AUD Vlajka meny AUD 1,56

Takto sa vyhnete problémom pri online platbe kartou!

Pridané 18.08.2017

Online platby sú rýchle, no treba byť ostražitý

 

Hoci cez internet zaplatíte rýchlo, takisto rýchlo môžete o svoje financie aj prísť. Pokiaľ nakupujete tovar alebo platíte za služby prostredníctvom internetu, treba byť ostražitý a nakupovať len na overených stránkach. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam, komplikáciám alebo len neprísť zbytočne o peniaze na účte, je potrebné, aby ste si všímali nasledovné veci.

 

Dôveryhodnosť stránky je na prvom mieste

 

Pokiaľ sa rozhodnete platiť kartou cez internet, číslo poskytujte len skutočne dôveryhodným obchodníkom. Pokiaľ si nie ste istý dôveryhodnosťou, radšej zvoľte iný spôsob platby, pokiaľ vám to obchodník umožňuje. Serióznosť predajcov a obchodníkov vám odhalí aj úroveň zabezpečenia jeho stránok.

 

Skontrolujte zabezpečenie stránok, až potom plaťte

 

Pokiaľ si všimnete v okne prehliadača na mieste, kde sa nachádza link, nápis nezabezpečené, malo by to byť pre vás varovným signálom, aby ste takejto stránke pri platbe kartou cez internet nedôverovali. Pokiaľ vám v prehliadači signalizuje zelený zámok a nápis zabezpečené, nemali by ste sa obávať platiť. 

 

Obchodník by mal používať protokol SSL, ktorý slúži na zabezpečenie komunikácie a kóduje prenos údajov o vašej karte tak, aby sa nedostali k nikomu inému a údaje tak nemohli byť zneužité. Tento protokol je označený v prehliadači zlatým zámkom. 

 

Takisto môžu obchodníci využívať napríklad 3D-Secure protokol, ktorý poskytuje najvyššiu úroveň ochrany a zabezpečenia. Na stránkach je zobrazený ako Verified by Visa alebo Verified by MasterCard, v závislosti od toho, akú spoločnosť pre platby kartou využívate. Pri platbách takto označených stránok máte veľkú istotu, že vaša karta nebude zneužitá.

 

Aké údaje musíte pri platbe kartou cez internet poskytnúť?

 

Pri zadávaní údajov je potrebné dbať na presnosť. Obchodníkovi pri online platbe kartou musíte zadať nasledovné údaje:

 

●číslo platobnej karty - nájdete ho na prednej strane vašej platobnej karty

●meno držiteľa platobnej karty 

●dátum expirácie platobnej karty

●CVV2 alebo CVC2 kód - trojmiestne číslo, ktoré sa nachádza na zadnej strane vašej platobnej karty pri mieste určenom pre váš podpis

 

Tieto údaje by mali byť pri platbe kartou cez internet povinné. Pre platbu kartou cez je potrebné, aby ste mali na vašej platobnej karte nastavené internetové platby a limit, ktorý môžete na tieto platby minúť. 

 

Tlačiť stránku
Ján Andrašovský
špecialista na pôžičky a hypotéky
Fotografie Poradce

andrasovskyjan@gmail.com

0918 70 90 68

Tipy zadarmo

                 Tipy pre Vašu peňaženku zadarmo

Video tip


Zobraziť zoznam