Online kalkulačky

vypočítať vypočítať

Kurzy mien

CZK Vlajka meny EUR 25,59
GBP Vlajka meny GBP 0,89
PLN Vlajka meny PLN 4,23
USD Vlajka meny USD 1,18
HUF Vlajka meny HUF 311,58
JPY Vlajka meny JPY 132,82
CHF Vlajka meny CHF 1,17
AUD Vlajka meny AUD 1,56

Tri veci, na ktoré si treba dať pozor pri uzatváraní životnej poistky

Pridané 03.09.2017

Zdravotný dotazník

 

Pri zdraví sa neoplatí klamať. Pokiaľ uzatvárate životné poistenie, poisťovňa, ktorá ho s vami uzatvára, bude pravdepodobne skúmať aj váš zdravotný stav. V tomto prípade by ste mali o svojom zdravotnom stave informovať pravdivo. V prípade, ak poisťovňa zístí, že uvedené informácie neboli pravdivé, môže poisťovňa krátiť poistenie alebo dokonca nemusí vyplatiť ani cent. 

 

 

Inflácia

Ak ste uzatvárali poistku už dávnejšie, je možné, že nemáte zvolenú indexáciu. To znamená automatické navyšovanie poistnej sumy o infláciu. To, či máte zvolenú indexáciu na svojej zmluve zistíte aj tak, že platíte stále rovnakú sumu za poistenie. Ak nebudete mať indexáciu, nebude sa prehodnocovať ani výsledná poistná suma. Pokiaľ však dôjde k poistnej udalosti a vy nemáte poistku na dostatočnú sumu, môže sa stať, že vám nebude poistné plnenie postačovať na pokrytie všetkých potrieb.

 

Doba poistenia

 

Treba si dať pozor na to, na akú dobu ste poistený. Najčastejšie sa poistné zmluvy uzatvárajú až do dôchodkového veku. Je to z jednoduchého dôvodu. Ak ste poistený len do určitej doby a váš zdravotný stav sa náhle potom zhorší, môže to pre vás znamenať, že vás poisťovňa nemusí v ďalšej poistke poistiť. Preto je najlepšie poistiť sa až do dôchodkového veku, kedy viete, že ak sa vám aj o 20 rokov zhorší zdravotný stav, budete mať istotu v podobe poistky.

 

Vo všeobecnosti platí, že nenájdete poistnú zmluvu, ktorá vám pokryje všetky riziká, ktoré existujú na svete.

Ak by ste aj takú našli, otázna by bola cena takejto poistky. 

Z tohto dôvodu je dôležité pred podpisom poistnej zmluvy si všetko dobre rozmyslieť zvoliť si poistenia, ktoré vám pokryjú vaše najväčšie riziká.


Tlačiť stránku
Ján Andrašovský
špecialista na pôžičky a hypotéky
Fotografie Poradce

andrasovskyjan@gmail.com

0918 70 90 68

Tipy zadarmo

                 Tipy pre Vašu peňaženku zadarmo

Video tip


Zobraziť zoznam